DANS ÇALIŞMALARI

Başıbozuklar-2

Dans çalışmalarımıza 2020 güz döneminde çevrimiçi platformlarda da devam ediyoruz!

Vücut Çalışmaları: Vücut çalışmalarında vücut kondisyonunu ve dansçılık formasyonunu geliştirmeyi hedefliyoruz. Vücut çalışmalarını yoga, akrobasi, çağdaş dans, savunma sanatları, anatomi gibi alanlardan yararlanarak yaratıcı bir şekilde kurguluyoruz. Bu çalışmalara ritim ve fiziksel aksiyon çalışmalarını ekleyerek vücut çalışmasının belli bir bölümünü izlenebilir hâle getirmeyi hedefliyoruz.

dans

Repertuar Çalışmaları: Anadolu ve çevresindeki geleneksel danslara dair repertuar çalışmaları yürütüyoruz.  Bu çalışmaların içeriğini, yürütülen alan araştırmaları doğrultusunda  öğrenilen adım çeşitleri ve figürler üzerinden yapılan doğaçlama çalışmaları  oluşturuyor. Ayrıca dans çalışmalarımız; temel dans eğitimi, deşifrasyon çalışmaları ve gerektiğinde de profesyonel eğitmenlerden veya mezunlarımızdan aldığımız destek ile zenginleştiriliyor.

gder-photo14

Deşifrasyon Çalışmaları: Toplu çalışmalar dışında, kulüp üyelerinin kendi imkânları dahilinde gerek bireysel dansçılık formasyonunu geliştirmek gerekse gösteride sergilemek amacıyla yaptığı çalışmalardır. Deşifrasyon çalışması, ulaşılan görüntü kayıtları aracılığıyla hem izlenen dansın deşifre edilen kaynaktaki gibi icra edilmesi hem de aksiyonların ortaklaştırılması şeklinde yürür.

Fiziksel Aksiyon Çalışmaları: Genellikle Boğaziçi Üniversitesi Oyuncuları ile ortak olarak yürütülen bu çalışmalarda, gösterilerimizde kurduğumuz dramatik çatıya hizmet etmesi için temel oyunculuk çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışmalarla, kulüp olarak benimsediğimiz interdisipliner anlayışta derinleşmeyi ve dansçı-oyuncu kimliğinin gelişmesini amaçlıyoruz.