DANS ÇALIŞMALARI

1380032_10151924286290610_426168085_n

Güney ve Kilyos Kampüslerde yürütülen dans çalışmaları temelde dört ana başlıktan oluşmaktadır.

Vücut Çalışmaları: Dans çalışmaları başlangıcında yapılan vücut çalışmaları ön ısınma, esneme ve kuvvet antrenmanları olmak üzere üç ana bölümden oluşur. Denge, kondisyon ve dansçılık formasyonunu geliştirmek için yapılan bu çalışmalara ritim ve fiziksel aksiyon çalışmaları eklenerek vücut çalışmasının belli bir bölümünü izlenebilir hâle getirmek amaçlanır..

Repertuar Çalışmaları: Toplu dans repertuar çalışmaları, yürütülen alan araştırmaları doğrultusunda bölgelere ait adım-dans çalışmaları ve öğrenilen figürler üzerinden yapılan çeşitleme – doğaçlama çalışmalarından oluşur. Bu çalışmaların içerikleri temel dans eğitimi ile zenginleştirilir.

Deşifrasyon Çalışmaları: Toplu çalışmalar dışında, kulüp üyelerinin kendi imkânları dahilinde gerek bireysel dansçılık formasyonunu geliştirmek gerekse gösteride sergilemek amacıyla yaptığı çalışmalardır. Deşifrasyon çalışması, ulaşılan görüntü kayıtları aracılığıyla hem izlenen dansın deşifre edilen kaynaktaki gibi icra edilmesi hem de aksiyonların ortaklaştırılması şeklinde yürür.

Fiziksel Aksiyon Çalışmaları: Genellikle Boğaziçi Üniversitesi Oyuncuları ile yürüttüğümüz ortak çalışmalarda yürütülen bu çalışma, gösterilerimizde kurguladığımız sahnelerin tema ve dramaturjilerini oluştururken dansçılık çalışmalarının yanı sıra yapılan temel oyunculuk çalışmalarıdır. Bu çalışmalarla dansçı-oyuncu kimliğinin gelişmesi amaçlanır.